Naiste tugikeskused, inimõiguste olukord Eestis ja palgalõhe

Uudiskirja aeg! Vaatame tagasi möödunud kuu uudistele Eestist ja välismaalt ning jagame algava kuu põnevamaid feministlikke üritusi. Septembris lugesime muuhulgas naiste tugikeskuste suurenevast rahastusest, valimiste eel poliitikasse astuvatest naistest ja palgalõhe teemalisi sõnavõtte Riigikogus.

​Naiste tugikeskuse rahastus suureneb

Sotsiaalkindlustusamet otsib hankega järgmisteks aastateks naiste tugikeskuse teenuse pakkujaid kõikidesse maakondadesse. Tugikeskustele mõeldud raha on suurendatud 30 protsendi võrra ning nüüd on hanke kogumaksumuseks 1 miljon eurot!

Ilmus Euroopa Nõukogu inimõiguste voliniku Eesti visiidi raport

Euroopa Nõukogu inimõiguste volinik Dunja Mijatović esitas oma raportis Eesti ametkondadele kolm ettepanekut sidusa ühiskonna ehitamiseks: senisest enam peab tegelema naistevastase vägivalla ärahoidmisega, vähendama soolist palgalõhet ja kaitsma eakate õigusi. Loe Eesti ametkondade kommentaare raportile siit.

Soolise võrdõiguslikkuse seaduse muutmine

Valitsus tahab anda tööinspektsioonile õiguse teha avalikus sektoris võrdse palga järelevalvet, kuid selleks peab muutma soolise võrdõiguslikkuse seadust. Võrdsuspoliitikate osakonna juhataja Liina Kanter kirjutas seaduse muutmise vajalikkusest lähemalt siin. Muudatust võimaldav eelnõu läbis septembris põhiseaduskomisjoni ja riigikogus esimese lugemise, mida jälgiti lustakalt ka Woolfi-grupis. Et saada aimu, milline on soolise võrdõiguslikkuse arutelude tase rahvaesindajate seas, soovitame soojalt lugeda istungite stenogramme siin ja siin. 

Feminist palgalõhebingoga Riigikogus. Foto: Getter Agnes Aareleid

Eesti

Välismaa

Alustasime Eesti feministide lugude kogumisega. Kirjuta meile millised personaalsed ja poliitilised kogemused, sündmused ja inimesed on sind feminismist mõtlema suunanud! Visuaali tegi Brit Pavelson

Tegutse!

Lugemissoovitused