fbpx

Tule meisterdama! Nullkulupäevad Viljandis ja Tallinnas

Õpitubades valmistatavad esemed. Vasakul heegeldatud näopesupadjad, ülal paremal sõlmikkott ja all paremal pesukaitsmed

Sel sügisel ja talvel teeb Feministeerium koostööd blogiga Nullkulu.ee, et tutvustada nullkulupõhimõtteid ja näidata, mil viisil need lõimuvad feminismiga. Nullkulu ehk zero waste on mõttelaad, mille eesmärk on vältida prügi tekkimist.

Kutsume kõiki huvilisi 20. jaanuaril Viljandis ja 27. jaanuaril Tallinnas toimuvatele nullkulupäevadele. Nullkulupäev koosneb arutelust “Feminist ei raiska!” ja praktilistest õpitubadest.

Arutelul vestleme, kuidas on omavahel seotud feminism ja keskkonnakaitse, räägime raha ja keskkonna säästmisest ja sellest, kust läheb üksikisiku vastutus. Vestluses osalevad nullkulu.ee eestvedaja Maryliis Teinfeldt ja Feministeeriumi toimetaja Aet Kuusik, Tallinna vestlusesse liitub ka poe Slow pidaja Helen Puistaja. Vestlust juhib Feministeeriumi toimetaja Kadi Viik.

Õpitubades saab oskusi, mida on nullkulupraktikate viljelemiseks vaja. Ikka selleks, et tarbida vähem plasti ja ühekordseid tooteid. Õpitoad sobivad ka algajatele. Osalemine on tasuta, ent palume registreeruda (Viljandi siin, Tallinn siin). Töötubades on piiratud arv kohti!

  • Näopesupatjade töötoas õpime, kuidas teha korduvalt kasutatav näopesupadi meigi eemaldamiseks või näo puhastamiseks. Kohapeal võimalik valida erinevate värvide vahel lõnga. Iga osaleja saab lisaks enda heegeldatud näopesupadjale ka õpipaki, milles on näopesupadja valmistamise juhend ja materjalid.
  • Sõlmikkoti töötoas õpime, kuidas valmistada kangakuludeta ehk nullkululise lõikega sõlmitavat kotti. Sõlmikuga saab käia turul, viia sõbrale kooki või hoiustada sellega käsitöötarbeid. Kohapeal võimalus valida erinevate kangaste vahel, kuid võib kaasa võtta ka oma puuvillase kanga. Iga osaleja saab endale ühe valmisõmmeldud koti ning õpipaki, milles on koti valmistamise juhend ja materjalid.
  • Pesukaitsmete töötoas saab igaüks kätt proovida endale või sõbrale korduvalt kasutatava pesukaitsme valmistamisel. Teeme läbi ühe kinnitusega pesukaitsme tööprotsessi, valida saab meelepärast kangast ning sisutäidet. Iga osaleja saab endale ühe valmisõmmeldud pesukaitsme ning õpipaki, milles on pesukaitsme valmistamise juhend ja materjalid.

Nullkulupäevade kava

20. jaanuar. Viljandi

Ajakava

09.30–10.00 Hommikukohv

10.00–11.30 Arutelu “Feminist ei raiska!”

12.00–13.00 Õpituba: näopesupadjad (juhendab Aet Kuusik) 

13.00–14.00 Paus

14.00–16.30 Õpituba: sõlmikkott (juhendab Maryliis Teinfeldt) 

16.30–17.00 Paus

17.00–19.30 Õpituba: pesukaitsmed (juhendab Maryliis Teinfeldt) 

Osalemine on tasuta. Registreeri Viljandi päevale siin.

Hommikukohv ja vestlus toimuvad stuudiokohvikus LAYK (Turu 5a), mis on ligipääsetav ratastooli või lapsevankriga. Õpitoad toimuvad Viljandi kultuuriakadeemia Vilma majas (Turu 7), mis on ligipääsetav ratastooli või lapsevankriga.

27. jaanuar. Tallinn

Ajakava

9.00–9.30 Hommikukohv

09.30–11.00 Arutelu “Feminist ei raiska!”

11.00–11.30 Töötubadesse jagunemine 

11.30–12.30 Õpituba: näopesupadjad (juhendab Aet Kuusik) 

11.30–14.00 Õpituba: sõlmikkott (juhendab Maryliis Teinfeldt) 

14.00–14.30 Paus

14.30–16.30 Õpituba: pesukaitsmed (juhendab Maryliis Teinfeldt) 

Osalemine on tasuta. Registreeri Tallinna päevale siin.

Hommikukohv, vestlus ja näopesupatjade õpituba toimuvad Mondo kontoris (Telliskivi 60a), mis on ligipääsetav ratastooli või lapsevankriga. Sõlmikkoti ja pesukaitsmete õpituba toimuvad Tallinna Tööstushariduskeskus (Sõpruse puiestee 182), mis pole ligipääsetav ratastooli või lapsevankriga.

Teavitust aitab teha Euroopa Liit. Sisu eest vastutab MTÜ Oma Tuba ja see ei väljenda EL-i seisukohti.

11
FacebookTwitterEmail

Toeta meid!

Sinu annetus aitab Feministeeriumit töös hoida — algatada uusi projekte, tasuda kaaskirjutajatele ja arendada kohalikku feministlikku mõtet.

Anneta

Loe ka

Sõnastik. Klaaslift

Klaaslifti metafooriga (ingl glass escalator) viidatakse nähtusele, kus meestel on suurem tõenäosus kogeda kiiret edu valdkonnis, milles on ülekaalus naised…

Hoia end meie tegemistega kursis

Feministeeriumi uudiskiri ilmub iga kuu alguses. Loe eelmisi uudiskirju siit.