Triin Toomesaar: kõik teemad on minu jaoks seotud soolise võrdõiguslikkusega

Enne valimisi piilub Feministeerium kandideerivate naiste käekottidesse. Seekord saime võimaluse vaadata, mida peidab enda kotis Triin Toomesaar, kes kandideerib sotside nimekirjas.

Käin juba pikemat aega ringi hoopis suure ja praktilise seljakotiga. Asju, mis kaasas kandmist vajavad, on väga palju ning nende ühel õlal tassimine ei saa olla tervisele kasuks. Näen küll linnas jalgsi või ühistranspordiga liigeldes välja kui tubli viieline gümnaasiumiõpilane, aga vähemalt selg ja õlad on hoitud.

Kotis kannan juba aastaid termoskruusi, kuna pean oluliseks võtta vastutus keskkonnaprobleemide leevendamisel. Ostan kohvi kaasa vaid siis, kui saan selle oma termoskruusi. Kohtades, kus seda mulle mingil põhjusel ei lubata, kaob kohviisu kiiresti.

Igapäevaseks kiusuennetustööks on mu kotis kaasas arvuti, peale selle hunnik juhtmeid, näiteks aktiivsusmonitori, arvuti ja telefoni jaoks. Kuna teen tihti koolitusi, külalistunde vm esitlusi, olen endale soetanud ka esitluspuldi, mis võimaldab mul ruumis rohkem ringi liikuda ega sunni mind tingimata arvuti ligi hoidma. Esinemisjulgus ja laval ruumi võtmine on midagi, mida olen ka õnneks juba lapsepõlvest saati saanud harjutada. Kõige õpetlikum treeninglaager oli pedagoogiametit pidades, nii et saadetesse, debattidele või mujale kutsete saamisel julgen tavaliselt üsna kiiresti vastata: „Muidugi!“

Kotis kannan juba aastaid termoskruusi, kuna pean oluliseks võtta vastutus keskkonnaprobleemide leevendamisel.

Märkmikud. Valimismaterjalid, mis said valitud samuti väiksemale ökoloogilisele jalajäljele mõeldes ja mida kampaaniat tehes kannan mugavuse pärast eraldi pisikeses kaltsukast ostetud õlakotis.

Kampaania käigus keskendungi haridus-, aga ka keskkonnateemadele. Kusjuures mõlemad, ent tegelikkuses mistahes muud teemad, muud poliitikavaldkonnad, on minu jaoks läbivalt seotud soolise võrdõiguslikkuse temaatikaga. Võiksime rohkem küsida nii ise argielus toimetades kui ka poliitilisel tasandil, kuidas üks või teine otsus, kolmas või neljas samm mõjutavad sugupooli või vähemusgruppe erinevalt. Näiteks õpetajana töötades kirjutasin endale järgimiseks: „Kui tüdrukud ja poisid juba varakult tunnetavad, et nende sugu ei sea neile mingisuguseid piiranguid, vaid eelkõige mängib rolli nende huvi ja tahe millegagi tegeleda, teevad nad valikuid vastavalt sisemisele kutsele, mitte ühiskonna seatud raamidele. See aga tähendab palju õnnelikumaid ning rahulolevamaid ühiskonnaliikmeid tulevikus.“

Triin Toomesaar on haridusaktivist ja kiusuennetaja, endine eesti keele ja kirjanduse õpetaja. Töötab kolmandas sektoris selle nimel, et Eesti lastel oleks vaimselt ja füüsiliselt turvalisem haridustee. Magistrikraadiga politoloog. Aktiivne kultuuritarbija. Jalakäija. Ulmefänn. Kandideerib sotside nimekirjas Tallinna kesklinnas, Lasnamäel ja Pirital esimest korda riigikokku.

Tutvu teiste kandidaatide (ja nende käekottidega) siin.