fbpx

Ülase12 – vabad ideed vabal pinnal

Ladyfesti Skeemipesa õptuba

Tallinnas Polymeri külje all asub Ülase12 keskus ehk 65 ruutmeetrit pinda, kuhu mahub palju ilusaid ideid ja inimesi. Oled Sa meist kuulnud?

Ülase12 ei ole tavaline kogukonnakeskus. Seda hoiab töös vabatahtlike soov hoida ruumi, kus tehakse asju natuke teisiti kui muidu tavaks. Rahastamine käib Tallinna linnast ning Euroopa Liidust sõltumatult. Selle asemel tegutseme otseste annetuste toel, mida tuleb nii aktiivsete liikmete hulgast kui ka keskuse toetajatelt. Nii tagame keskuse sõltumatuse kui ka vahetu kontakti inimestega, kelle jaoks Ülase12 olemas on.

Pilt 1
Vegan õhtusöök

Ülase12 ei ole üks kindel grupp või rühmitus, vaid vahend, mille abil saavad huvilised korraldada üritusi, kohtuda uute inimeste ja ideedega. Keskuses on vabatahtlikud korraldanud tasuta töötube, filmiõhtuid, kontserte, vegan õhtusööke ja seminare alates feminismist ja queer-teemadest lõpetades antropoloogiaga.

Keskmiselt kord kuus külastavad keskust ka välismaalastest aktivistid, kes meeleldi tutvustavad oma projekte ja vaateid õiglasema ja sidusama ühiskonna loomiseks.

Sociasylum. Pildistas Karolin Köster

Oleme tegutsenud juba üle nelja aasta. Veel enne, kui kevadel oma 5. sünnipäeva tähistame, anname ruumidele uue lihvi, et need oleks seal kõlavate ideede ning tegutsevate inimeste väärilised. Keskuse külalised saavad end tunda mugavamalt, kui ruum on soe ja kuiv, asemed pehmed ning ruumi kujundus sõbralik ja kutsuv.

Sociasylum . Pildistas Karolin Köster
M.O.R.A.

Selleks vajame Sinu abi: meil on käsil toetuste kogumine (vt FB sündmust) ja annetusi saad teha MTÜ Armas kontole a/a EE902200221054306306.

Kui soovid teada, mida sinu annetuste eest osteti ning kui kaugel töödega ollakse, siis kirjuta julgelt ylase12@riseup.net.

Kui vajad veel innustust, siis üks markantsemaid näiteid selle kohta, et teeme midagi õigesti, tuli poliitik Tarmo “Kojamees” Kruusimäelt, kes kutsus Tallinna Linnavolikogu istungil kodanikke Ülase12-st mitte toetama.

0
FacebookTwitterEmail

Toeta meid!

Sinu annetus aitab Feministeeriumit töös hoida — algatada uusi projekte, tasuda kaaskirjutajatele ja arendada kohalikku feministlikku mõtet.

Anneta

Loe ka

Hoia end meie tegemistega kursis

Feministeeriumi uudiskiri ilmub iga kuu alguses. Loe eelmisi uudiskirju siit.