fbpx

Kas valimiskäekott kinnitab stereotüüpe?

Meilt on küsitud, kas käekottidele keskendumine mitte ei kinnita stereotüüpe naissoost poliitikute kohta, nii et kirjutame oma mõtetest veidi pikemalt. Me tahame rohkem naisi näha poliitikas, peame seda hädavajalikuks. Tahame, et naised suunaksid ühiskonna arengut palju suuremal määral, kui see on olnud viimased sada aastat (või kauemgi). Sellepärast tahame just naissoost kandidaate esile tõsta ja neid oma lugejatele tutvustada.

Naised, kes on sisenenud poliitikasse, räägivad sageli, et see pole sugugi kerge – väga mitmel põhjusel. Üks nendest põhjustest on see, et paljud neist on kogenud ebatervet huvi oma välimuse, eraelu (eriti lastesaamisplaanide), tunnete, ehete, käekotibrändi ja selle maksumuse vastu. Kui tihti sa nutad? Millal sa viimati nutsid? Kas sa sellepärast ka nutsid? (Kõik need küsimused esitati Kadri Simsonile ühe intervjuu käigus, nagu ka “kui hinnaline on näiteks su käekott?”). Viimati “kotiti” (pun intended) endist välisministrit Marina Kaljuranda tema käekoti pärast. Kui palju artikleid on võimalik ühe poliitiku käekotist kirjutada? Tuleb välja, et väga palju.

To see the Aside click here.To hide the Aside click here.
Me otsustasime, et tahame “käekotiteema” tagasi võtta ja teha seda sisukalt. See, mida inimene kannab oma kotis, peegeldab tema huvisid, tegevusi, unistusi, ka poliitika kontekstis.
Me otsustasime, et tahame “käekotiteema” tagasi võtta ja teha seda sisukalt. See, mida inimene kannab oma kotis, peegeldab tema huvisid, tegevusi, unistusi, ka poliitika kontekstis. Kandidaadid, kelle poole oma veidi ebatavalise päringuga pöördusime, on kõik väga sisukalt ja vaimukalt selgitanud, mis neil kotis on ja mis mitte – ning kuidas see nende kandideerimisega on seotud. Nii oleme teada saanud, et keegi kannab käekotis kaasas põhiseadust. Keegi teine aga *ei* kanna ühiskaarti, sest ta istub ratastoolis ja ühistransport ei ole tema jaoks ligipääsetav. Kolmandal on raamat, mis lähemalt vaadates näitab, et ta valdab islandi keelt.

Meile on käekottidesse piilumine olnud ütlemata põnev. Meid ei huvita palju käekott maksis või mis brändist see on (muud kui irooniana). Meid huvitavad nende naiste mõtted, kogemused ja see, mida nad naiste õiguste edendamiseks poliitikas teha tahaksid. Oleme hästi rõõmsad, et kõik peale ühe erakonna esindaja on olnud valmis kaasa lööma ning teinud seda nii sisukalt. Mõned meie lemmikud on veel alles ilmumisjärjekorras, nii et stay tuned!

14
FacebookTwitterEmail

Toeta meid!

Sinu annetus aitab Feministeeriumit töös hoida — algatada uusi projekte, tasuda kaaskirjutajatele ja arendada kohalikku feministlikku mõtet.

Anneta

Loe ka

Hoia end meie tegemistega kursis

Feministeeriumi uudiskiri ilmub iga kuu alguses. Loe eelmisi uudiskirju siit.