fbpx

Osale 2015. aasta šovinisti valimistel!

Kutsume lugejaid osalema aasta šovinisti valimistel (valijate, mitte kandidaatidena). Tuletame meelde 2015. aasta silmapaistvamaid šovinistlikke mõttevälgatusi, alates ettepanekust vastutustundetute meestega abiellunud naised steriliseerida ja lõpetades murega seksuaalkuritegusid sooritanud “korralike koolipoiste” karistamise pärast. Väike statistiline ülevaade: kandidaatide hulgas on 4 ajakirjanikku ja 1 ajaleht, 3 Riigikogu saadikut (kellest ühest on tänaseks saanud endine saadik), 9 meest ja 1 naine ning 1 erootikaspetsialist-kirjanik-ajakirjanik-EKRE nõunik ja üks “ärimees”. Seega võib juba ennetavalt öelda, et tegelikud võitjad on ajakirjanikud, Riigikogu saadikud, mehed ja loomulikult Eesti riik tervikuna.

Meenuta väärikaid kandidaate ja vali oma lemmikšovinist siin.

Kandidaat nr 1: Viktor Vassiljev!

Foto: Keskerakond
Kas tahad, et sind steriliseeriks doktor Vassiljev?

Viktor Vassiljev, Riigikogu liige, tegi ettepaneku steriliseerida naised, kes abielluvad vastutustundetu mehega. Feministeerium aitas valmis kirjutada vastava eelnõu. Tutvu doktor Vassiljevi kandidatuuriga siin.

Kandidaat nr 2: Erki Nool!

Screenshot 2015-02-04 13.59.03
Erki Nool teab, mis tunne on olla 14 ja rase.

Endine Riigikogu liige ja meditsiinispetsialist Erki Nool jagas oma isiklikke kogemusi riigikogu kõnepuldis, kui arutati raseduse katkestamise ja steriliseerimise seaduse muutmist. Nimelt ei meeldinud talle kavandatav muudatus, millega rase alaealine naine tohib ise otsustada, kas sünnitada või teha aborti, vaid kehtiv kord, kus raseda tütarlapse vanem otsustab sellist asja. Tutvu patsient Noole kandidatuuriga siin.

Kandidaat nr 3: Lauri Viikna!

090920-1902-tv3-lauri-viikna-ja-surnud-krokodill
Lauri Viikna õpetab naisi meestele küsimusi esitama.

Meelelahutusärimees Lauri Viikna on ühtlasi rikkaliku kogemusega mees, kes teab, mis on naiste probleem: “Nad ei lase mehel rääkida. Neil tuleb torust nii palju informatsiooni.” Selleks, et mees üldse oskaks küsimusele vastata, peab selle esitama võimalikult lihtsalt, nagu lapsele. (Näiteks: “Kommi tahad?”)
Tutvu lähemalt Lauri tarkade mõtete ja õpetustega siin.

Kandidaat nr 4: Priit Hõbemägi!

Priit Hõnemägi mitte ainult ei tee suurepärast ajakirjandust, vaid ta lausa õpetab seda Tallinna Ülikoolis.
Priit Hõbemägi lihtsalt ausalt öeldes EI JAKSA, ei jaksa enam, noh, ütleme seda feministlikku käsitlust, ei jaksa lihtsalt.

Ajakirjanik Priit Hõbemägi analüüsis Keskpäevatunnis Kristiina Ehini Postimehe arvamusliidrite lõunal peetud kõne temale nii omasel moel, et pidasime targemaks kõnealune lõik lihtsalt transkribeerida. Lugege ja nautige selget mõtet ja teravat väljendusviisi siin!

Kandidaat nr 5: Urmas Espenberg!

Espenberg
Espenberg on täheldanud, et kogub populaarsust soovahetus, levib lesbilisus ja tuleb hukka mõista selline ähvardav nähtus nagu „femism“.

EKRE fraktsiooni nõunik Urmas Espenberg on läbi viinud teadusliku uuringu naiste seksuaalfantaasiate teemal ja jõudnud järeldusele, et naised unistavad sellest, et neid ahistataks. Tutvu erootikasotsioloogi kandidatuuriga siin. Espenberg esitas Feministeeriumile protesti oma kandidatuuri osas, mistõttu töötasime läbi Espenbergi kogutud teosed ning täiendasime tema portfooliot täiusliku ülevaatega. Soovitame lugeda koos pudeli veiniga.

Kandidaat nr 6: Risto Berendson!

Berendson
Terve mõistuse rüütel Berendson kaitseb seksuaalkurjategijaid.

Postimehe reporter Risto Berendson astus “korralike koolipoiste” kaitseks välja, hoiatades, mis võib juhtuda, kui “korralikke koolipoisse” karistada toimepandud seksuaalkuritegude eest. Berendsonile meeldib ajakirjanikuna vaadata asju hoopis põneva nurga alt ja näiteks kirjutada, et naine põhjustas iseenda tapmise. Feministeerium andis väikese ülevaate tema silmapaistvatemast saavutustest siin.

Kandidaat nr 7: Ingrid Veidenberg!

Veidenbergi terav nina tunneb, et Kotka lõhnab Versace Bright Crystali järele
Veidenbergi terav nina tunneb, kuidas Siret Kotka lõhnab Versace Bright Crystali järele.

Veidenberg on oma pikaajalise seltskonnakroonika kogemusega töötanud välja täiusliku meetodi, kuidas küsitleda naissoost poliitikuid. Võtmesõnadeks on “mehed”, “nutmine”, “millal lapsed tulevad”, “lõhnaõli”, “käekott” ja “perenaine”. Tegime statistilise analüüsi Veidenbergi intervjuule Siret Kotkaga, mis on ühtlasi ka tema kandidaaturi alusmaterjal. Hiljem oleme täheldanud, et Veidenberg oskab naistega teha ka häid ja huvitavaid intervjuusid, näiteks oli aasta naiste vestlusring täitsa kobe lugemine. Loodame, et see on tulevik!

Kandidaat nr 8: Priit Pullerits!

Pullerits ei saa küll ise ümbersalvestamisega hakkama, aga ta on vähemalt mees.

Kõikide feministide lemmikmees Priit Pullerits arvab, et “mõni asi võiks peres olla puhtalt meeste vastutada”. Mis see küll olla võiks? Kas soovimatu rasestumise vältimine? Ei. Pullerits arvab, et see asi on pere ühiste mälestuste säilitamine, sest see nõuab tehnikaga mässamist. Rohkem sõnu pole vist vaja, aga kui neid tahad, siis loe siit.

Kandidaat nr 9: Õhtuleht!

Screen Shot 2015-11-12 at 19.19.12
Õhtuleht teab, et naistele meeldib lugeda tõelistest tissitalentidest ja ennast võrrelda.

Õhtuleht on silma paistnud pikaajalise ja järjepideva šovinismi edendamisega, mis ei ole sugugi väike saavutus. Seekord on tähelepanelikule lugejale silma jäänud rubriigis “Naisele” ilmunud ülevaade riikidest, kus naised “annavad kätte”. Kuna reporterit ei olnud mainitud, nomineerisime terve väljaande.

Kandidaat nr 10: kindral Kert!

Lontrused
Lontrusest noormeeste lastel võib olla kuus varvast.

Kindralleitnant ja Riigikogu liige Johannes Kert tõestab, et šovinismi võib edukalt praktiseerida ka meessoo peal. Nimelt on tal probleem lontrustest noormeestega, kes ei soovi ajateenistust läbida, ning ta hoiatab tütarlapsi selle eest, millised lapsed tulevad noormehel, kes terviseprobleemide tõttu ajateenistusse ei sobi. Me tahame ka teada, millised lapsed siis tulevad. Tutvu kindrali kandidatuuriga siin.

Osale rahvahääletusel ja anna oma hääl kõige väärikamale kandidaadile! Valik on raske, aga mitte võimatu. Valik on sinu, vali siin!

 

1
FacebookTwitterEmail

Toeta meid!

Sinu annetus aitab Feministeeriumit töös hoida — algatada uusi projekte, tasuda kaaskirjutajatele ja arendada kohalikku feministlikku mõtet.

Anneta

Loe ka

Sõnastik. Klaaslift

Klaaslifti metafooriga (ingl glass escalator) viidatakse nähtusele, kus meestel on suurem tõenäosus kogeda kiiret edu valdkonnis, milles on ülekaalus naised…

Sõnastik. Lekkiv toru

Lekkiv toru (ingl leaky pipeline) on metafoor selle kohta, kuidas naised (ja vähemusgruppide liikmed) kaovad ära erialadelt, kus domineerivad mehed.…

Hoia end meie tegemistega kursis

Feministeeriumi uudiskiri ilmub iga kuu alguses. Loe eelmisi uudiskirju siit.