September: tere, sügis!

Sügis on uute alguste aeg. Õhus on küpsete õunte ja suitsevate lehtede lõhna, pinal on puhastatud ja pliiatsid teritatud. Vähemalt meie pliiatsid on teritatud! Oleme suvepuhkuselt tagasi ja näpud kibelevad kirjutama, toimetama, avaldama. Oleme kontorisse varunud kohvi, moosi, teed ja mingeid müstilisi seemnetest koosnevaid energiasegusid, mis peaksid meid (ja meie külalisi) ärksana hoidma terve talve*.

Tegelikult oleme juba mõnda aega puhkuselt tagasi. Oleme augustis plaane teinud ja kribanud projektitaotlusi kirjutada. Oleme analüüsinud, millega rahul oleme ja mida muuta võiks. Oleme unistanud ja mõelnud, kuidas võiks elu huvitavamaks ja lõbusamaks õiglasemaks teha nii endale kui ka teistele. Meil on palju mõtteid ja plaane, aga räägime nendest lähemalt siis, kui asjaks läheb. 

Oleme ka saanud juurde põnevaid raamatuid oma miniraamatukokku, millega pimedaid õhtuid sisustada ja noori süütuid lapsi roosalilla löga sisse meelitada. Näiteks saabus Suurbritanniast pakk, kus sees olid Nancy Fraseri “Fortunes of Feminism” ja Carol J. Adamsi “The Sexual Politics of Meat”. Kohe saabub Ursula Le Guini “Pimeduse pahem käsi”. Meil on nii feministlikku eriala- kui ka ilukirjandust, teoste nimekirja leiab siit. Nii et tule meile külla raamatuid sirvima, seemneid sööma ja kädistama!

Tallinna feministlik foorum tuleb!

Ühe huvitav-lõbusa plaaniga tulime juba augustis kapist välja. 2. novembril toimub Tallinna feministlik foorum. Üritusel saame koos arutada, kuidas luua kandvat ja hoolivat sotsiaalset liikumist ning ehitada ühiskonda, milles ise tahame elada. Ja kõike seda internetist väljaspool, näost näkku. Ajal, kui poes saab maksta iseteeninduskassas ja pakke saab kätte automaadist, soovime (introvertidele sobivat) inimkontakti. Foorumile on oodatud feministid Eestist ja naaberriikidest, eesmärgiga vahetada kogemusi, saada osa vestlustest, loengutest ja õpitubadest. Üritused toimuvad Eesti Kunstiakadeemia, Telliskivi Loomelinnaku ja Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseumi ruumides. Vabatahtlikest koosneval tiimil on praegu käsil kibekiired ajad, et programm ja Hooandja projekt septembri lõpuks teie ette tuua. Seniks ringita hingedepäev oma kalendris. 

Feministeerium sõidab Islandile

Feministeerium + Roxane Gay = jaa!

Teine põnev asi toimub juba septembris, kui Reykjavikis on konverents, kus analüüsitakse #MeToo liikumise mõju. Esinejate seas on muuhulgas Roxane Gay, Catherine Mayer, Feministeerium ja last but not least – Angela Davis (keda välisminister Urmas Reinsalu tutvustab oma fännidele kui “fanaatilist ja vägivalda õigustavat kommunistliku aktivisti”). Põhiettekandeid kantakse üle reaalajas konverentsi kodulehel. Feministeerium osaleb kõrvalsessioonil, mis keskendub sotsiaalmeedia analüüsile. Sest kuigi sotsiaalmeedia on tule all erinevatel põhjustel, on see ka pakkunud platvormi ühiskondlikele muudatustele ja liikumistele nagu #MeToo. Viik üritab aidata kaasa selle puntra lahtiharutamisele, sest olles ise lahkunud nii Twitterist kui ka Facebookist (ja seoses sellega hüppeliselt parandanud oma vaimset tervist), on sotsiaalmeedial kahtlemata omad võlud. Lisaks mobiliseerimisele võib #minaka-tüüpi kogemuslugude jagamine aidata terveneda. 

*Täname heldet annetajat! Kui meid kunagi peaks tabama see, millega aeg-ajalt ikka ähvardatakse, siis on meil vähemalt piisavalt seemneid, et talv üle elada.

Toimetuse veerg on igakuine kokkuvõte Feministeeriumi kollektiivi mõtetest ja plaanidest, teisi saad lugeda siit