Vägivald või normaalne elu?
Eestlased toetavad nõusolekupõhist arusaama seksuaalvägivallast ja on aeg, et seadusandja järgi tuleks. Vanemaealiste seas on aga levinud iganenud hoiakud.
Euroopa parlament kiitis heaks naistevastase vägivalla direktiivi
Euroopa parlament võttis 24. aprillil vastu naistevastase vägivalla direktiivi. Direktiiv näeb ette ohvrite paremat abistamist ning vägistamise ennetamist.
Ülemakstud lasteaiakasvatajad
Kuigi investeerimine lastehoidu on väga tulus, ei paista see poliitikutele eriti prioriteetne olevat. Puudub ka arusaam, et see on investeering, mitte kulu.
Rainer Kattel: Feministlik perspektiiv on kriitilise vaatepunktina väga hea lähtekoht. Ükskõik millises valdkonnas
Kadi Viik rääkis Rainer Katteliga feministlikust majandusteadusest, tasaarengust ja hooletööst, linnaruumist ning kapitalismist.
Postimeest tuleks müüa koos seebiga
Postimees on viimastel nädalatel vorpinud arvamuslugusid mis käsitlevad „homoabielu“ või „soovahetust“ energiaga, mis paneb lihtsalt kadestama.
Suur vahe naiste ja meeste oodatavas elueas ei ole bioloogiline paratamatus
Kadi Viik üritab Jürgen Ligile pedagoogiliselt selgitada, miks meeste lühem eluiga ei ole bioloogiline paratamatus ja kuidas sooline võrdsus seda mõjutab.
Aktivisti elu Poolas: ülekuulamised, kohtuprotsessid ja mõrvakatse
Aktivisti elu Poolas tähendab tänavatel protestimist, politseis ütluste andmist, kohtuprotsesse ja mõrvakatseid. Feministeerium vestles Joanna Wolskaga.
Tahaks riiki mille nimel elada, mitte surra
Kadi Viik argumenteerib Müürilehe valimisprogrammis 2035, et ajateenistus peaks olema kohustuslik kõikidele, sealhulgas naistele.
Sloveenias jõustus nõusolekuseadus. Mis selleni viis?
2021. aastast kehtib Sloveenias nõusolekuseadus, mis defineerib vägistamist läbi nõusoleku. Feministeerium rääkis Nataša Poseliga mis muutuseni viis.
Küünistada või mitte küünistada. Või hoopis muuta seadust?
Novembri veerus küsib toimetaja Kadi Viik, et miks soovitab 2022. aastal seksuaalvägivalla juhtumeid menetlev prokurör vägistamisohvritele küünistamist.
Horvaatias tõstab pead abordi keelustamine. Aktivistid pistavad rinda nii parem- kui ka vasakparteiga
Anamarija Tkalčec on Horvaatiast pärit feministlik aktivist. Feministeerium rääkis temaga Horvaatia poliitikast, abordiõigusest ja nõusolekuseadusest.
Võrdsuspoliitika osakonna juhataja ja võrdõigusvoliniku koht ootavad täitmist
Sotsiaalala asekantsler Hanna Vseviov rääkis muudatustest, mis soolise võrdsuse valdkonda ees ootab ja miks võtmekohtade värbamised veninud on.
Airi Triisberg: feministlik pensionisüsteem oleks selline, mis leevendaks ühiskonnas valitsevat ebavõrdsust
Milline on praegune pensionisüsteem feministlikust perspektiivist vaadatuna?
Kavandatav ELi direktiiv näeb ette, et nõusoleku puudumine tähendab vägistamist
Märtsis tuli Euroopa Komisjon välja ettepanekuga kehtestada uus direktiiv naistevastase vägivalla ja perevägivalla tõkestamiseks.
Kari Käsper ÜRO pagulasametist: praegust olukorda Ukrainas peaks võtma kui maratoni, mitte kui sprinti
Pagulaste olukorra lahendamist tuleks võtta kui maratoni, mitte kui sprinti. Kriis on kestnud rohkem kui kuu ja see ei lõpe järgmiste kuude jooksul.
Toimetaja soovitab: neitsi-hooralik muusika, meelas näitus ja intrigeeriv ajalootund
Kadi Viik on teinud valiku kultuurisoovitustest, millega sügispimedust peletada (või vastupidi, mille abil mõnuga pimedusse sukelduda).
Seksuaalvägivalla ohvrid Eesti õigussüsteemi nõiaringis: kohtupidamine tundub sageli hoopis ohvri üle käivat
99,5 protsenti vägistamisjuhtumitest jäävad Eestis kas registreerimata, menetlus lõpetatakse või lõpevad need õigeksmõistmisega.
Rootsi seksuaalse nõusoleku seadus on kaasa toonud süüdimõistvate otsuste järsu kasvu
Feministeerium vestles kriminoloogiaprofessori ja Rootsi kuriteoennetuskomitee vanemteaduri Stina Holmbergiga, kes on uue nõusolekuseaduse mõju hinnanud.
Te ei kujuta ette kui palju neid lugusid on
Kadi Viik kirjutab, et hakkasime koguma #minaka14 lugusid, kuna ikka veel arvab osa ühiskonnast, et laste ja noorte ahistamine on midagi väga erandlikku.
Sotsiaalkaitseminister Signe Riisalo: meie ühiskond on teinud meist kõigist feministi
Feministeerium uuris Signe Riisalolt, millised on uue ministri plaanid soolise võrdõiguslikkuse valdkonnas ja mida feministiks olemine tema jaoks tähendab.
Toimetaja soovitab: tabusid murdev näitus, Tartu prügisukeldumiskultuur ja hüpnootiline muusika
Feministeeriumi toimetaja Kadi Viik annab lugejatele kolm kultuurisoovitust, mille abil maailma veidi avaramaks painutada.
Ei, Jüri ja Helir-Valdor, Eestis ei ole inimõigustega kõik korras
Üks kummalisemaid reaktsioone Mart Helme DW intervjuule oli koalitsioonipartnerite kiire kinnitus, et Eestis on inimõigustega kõik korras. Aga ei ole.
Kuidas ehitada tõeliselt feministlikku ühiskonda? Feministeerium alustab utoopiate sarjaga
Kõik on võimalik siis, kui me suudame ette kujutada, milline tulevik olla võiks.
Me oleks pidanud rohkem matkama
Kadi Viik kirjutab, et võrdleb end teiste lapsevanematega ja oma lapsi teiste lastega, kuigi neil pole tegelt viga midagi.